Türkçe - Kedistan # Web’de

Kedistan - Türkçe video, röportaj ve yazılar.

Hambach • Haydutlara karşı yaşamı savunacağız!

Hambach yaşam savunması gezegenimizin esenliğini tehdit edenlere karşı tarihsel bir not düştü: Haydutlara karşı yaşamı savunacağız! Hükümetlerarası İklim Değişikliği (İPCC) Panelinde (...)

17 Ekim
Zehra Doğan, Banksy, ve çağdaş Önemli’ler…

Zehra Doğan’ın ocak ayında gerçekleşen ve kırka yakın eserinin bulunduğu bir sergide, malum büyük soru gündeme geldi : “Sanat mı değil mi ?” Bu soru, gözlerimin önünde, kulağımın dibinde, (...)

10 Ekim
Türkiye LGBTI • Tanıkların ve mağdurların sanık olduğu ülke…

21 Eylül tarihinde Fransa’nın Bretanya bölgesinin Morlaix Şehrinde “Festival des Autres Mondes“, Başka Dünyalar Festivali başladı. Festivalde gazeteci ve ressam Zehra Doğan’ın (...)

3 Ekim
Zehra Doğan • Destek – Support – Soutien : Aslı Erdoğan & Aynur

Aslı Erdoğan est marraine pour le Festival des Autres Mondes, construit autour de l’œuvre et la résistance de Zehra Doğan en prison. Aslı ne pouvait être présente, son emploi du (...)

28 Eylül
Zehra Doğan • Başka Dünyalar Festivali’ne ileti

Tutsak gazeteci ve sanatçı Zehra Doğan, Fransa’da gerçekleşen Başka Dünyalar Festivali’nin açılışı için, Diyarbakır cezaevinden telefonla kaydedilen bir sesli ileti yolladı. Festival Zehra (...)

21 Eylül
Trans bireyler • Beden savaşı veya beden dayanışması

Yaşamımız boyunca bedenlerimiz üzerinden sürekli farklı iktidar mekanizmalari tahakküm kurmaya çalışır. Çocukluğumuzda ailemiz başlar sonra okul, sevdiklerimiz ve tabiki de devlet (...)

31 Ağustos
Dersim’de ağaca, toprağa, suya ikrar veren bir can: Ergün Demir

Ekosistem bütün varlıklar için hava, su ve güneşle yaşam bulan hayati bir alan. Ancak bu alandaki yaşama önceliğini kendi ekseninde, merkezinde toplayan “insan”, kendisinin de dahil (...)

27 Ağustos
Dersim yangını, vicdanımız ve bir avuç “yangınsavar”

Dersim’de günlerdir süren yangın, pek çok açıdan ekolojik-sosyal bir vicdan sorgulaması yarattı. Başta Dersimliler olmak üzere yangını, kapsama alanı dışında seyreyleyen bütün toplumsal (...)

25 Ağustos
Zehra Doğan’dan mektup, Titi Robin’den şiir…

Zehra Doğan, Titi Robin’in ona daha önce yazdığı ve bir kartpostalın kanatlarında cezaevine gönderdiği şiire, iletişim yasağının kalkmasının ardından, yani aylar sonra yanıt veriyor… (...)

18 Ağustos
Zehra Doğan • Kan kırmızısı bir renktir

Son günlerde basında çıkan haberlerde, tutsak sanatçı ve gazeteci Zehra Doğan’ın resimlerini gerçekleştirirken adet kanı kullanması sık sık gündeme geldi. Zehra, Amed zindanına ayak (...)

17 Ağustos
7 | Sınır boylarında • Dayanışma suç değildir!

İtalya Fransa sınırında, Briançon – Clavières hattında yaşanan mülteci akınlarını gözlemlemek ve burada oluşan mülteci dayanışmAsına katılmak üzere sınır boylarında, kısa süre önce sona (...)

11 Ağustos
6 | Sınır boylarında • Pusular ve kadın dayanışması

İtalya Fransa sınırında, Briançon – Clavières hattında yaşanan mülteci akınlarını gözlemlemek ve burada oluşan mülteci dayanışmAsına katılmak üzere sınır boylarında, kısa süre önce sona (...)

8 Ağustos
RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

Anonymous bileşen, üye taraftar ve dostlarına, cefakar fedakar halkımıza; RedHack Açıklaması. Kısa bir süre önce YAN (@YourAnonNews) hesabından RedHack ile Anonymous’un ilişkilerini kalıcı olarak kopardığına dair bir mesaj (...)


FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

Paris’te Erdoğan’a bir protesto da FEMEN’den: İnsan hakları katili0. Siyasi içerikli üstsüz eylemleriyle ünlü feminist örgüt FEMEN, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un davetlisi olarak bugün Paris’te bulunan Cumhurbaşkanı (...)


RedHack - Gerçekler gün yüzüne çıktığında

RedHack  -  Gerçekler gün yüzüne çıktığında

Yardımcı bir Anonymous üyesi olarak gönüllü olduğum zaman, keşke RedHack kendilerin belirlediği kurallara göre hareket etseydi. Grubun ana hesabının ele geçirilmesinden sonra aramızda tartışmalar yaşandı ve sessizlikle son (...)


Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

30 Ekim ve 5 Kasım tarihleri arasında, türcülüğe karşı bir hafta süren uluslararası bir çağrı sosyal medya aracılığıyla başlatıldı. Sokak propagandasından (resim, afiş, broşür dağıtımı…) toplantı alanlarınızdaki atölye (...)


Join the resistance

Tor hidden-service - CyberGuerrilla.org

Tor Socks5: 9050 - Host: 6dvj6v5imhny3anf.onion - Port: 6697 - SSL
Webchat #OpNewBlood
Online Özgürlük ve Mahremiyet - Tor Projesi, gazeteciler, insan hakları eylemcileri, diplomatlar, iş insanları ve diğer herkesin İnterneti iktidarlar ve ticari kuruluşlar tarafından izlenmeden kullanabilmelerini sağlayan ücretsiz araçlar sağlar ve dağıtır.

Anonymous t-shirt

Anonymous T-Shirts
T-Shirt, Kapşonlu Sweat
Tails
Unutkan Gizli Kimlikli Canlı Sistem
Tor Browser
Tor Browser
Sansürden kurtulmayı sağlar
NordVPN
NordVPN
Gizliliğinizi Korumak