Türkçe - Kedistan # Web’de

Kedistan - Türkçe video, röportaj ve yazılar.

Aslı Erdoğan ile dayanışma!

Yasaklı Özgür Gündem gazetesinin çevresindeki sonu gelmez davada, Aslı Erdoğan hakkındaki karar 14 Şubat’ta çıkabilir. Yani, 2016’dan bu yana onu destekleyen dostlara gönderdiği mektupta (...)

4 Şubat
Nedim Türfent • Bilmez misin çocuk?

Tutsak gazeteci arkadaşımız Nedim Türfent, sizlerle paylaşmamız için şiir ve yazılarını yollamaya devam ediyor. Bu kez koğuş arkadaşı Abdulgafur Anlı’nın resimlediği bir şiiri (...)

11 Ocak
Rojava • “Sevgili yoldaş Ceren Güneş…”

Rojava – Bir savaşçı kadından şehid yoldaş Ceren Güneş’e mektup. Devrimci Komünarlar Partisi/Birlik MK üyesi Ceren Güneş, 3 Kasım 2019 tarihinde, Serêkaniyê-Til Temir hattındaki savaş (...)

25 Aralık 2019
PETITION – Multilingual • Free Aziz Oruç

Voici les versions en français, anglais et kurde, de la pétition publiée sur Change.org en turc. Signez s’il vous plait. Here are the French, English and Kurdish versions of the (...)

17 Aralık 2019
Bir isyanın portresi : Kara Matapacos

Garcia Reyes caddesinde, bir köpek umutsuzca evinden çıkmaya çalışır. Kapıyı tırmalar. Beş kedi ve üç köpeğin koruyucusu Lady Mary, kapı eşiğinde dışarı çıkmayı bekleyen siyah köpeğin (...)

9 Aralık 2019
Nedim Türfent • Can ve Canavar

Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabiri Nedim Türfent, Van’da 13 Mayıs 2016 tarihinde tutuklandı ve Hakkari Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Gazetecilik (...)

8 Aralık 2019
Latin Amerika • Neoliberalizme karşı isyanın sosyal ekolojisi ve Şili gerçeği

Neoliberalizmin ilk laboratuarı Şili’de tarihsel bir rövanş mı yaşanıyor? Bu sorunun cevaplarını aramadan önce neoliberalizmin tarihçesini aktarmak gerekir. Neoliberalizm ilk olarak (...)

3 Aralık 2019
Zehra Doğan’a Lübnan’dan gazetecilik cesaret ödülü

Geçen sene Amerika’da “gazetecilikte cesaret” ödülüne layık görülen Zehra Doğan, 11 Ekim’de Lübnan’da yeni bir ödül aldı. Français | Türkçe | English | Castellano May Chidiac (...)

11 Ekim 2019
Ekolojik krizin paradoksları ve gezegenimizin nihai özgürlüğüne dair

Mevcut ekolojik sosyal krizin şiddeti artık sorgulanamaz bir gerçeklik olarak 21. yüzyıla damgasını vurmuştur. Teknolojiyi doğal dünyaya karşı insan merkezli karşı konulmaz bir güç (...)

23 Eylül 2019
Sadık Çelik • Kazdağları Kardeşliği ile söyleşi

İki yıl önce kano ile Fransa’da, Bordo’dan Marsilya’daki Dünya Su Konseyi’ne yolculuk yaparken bugün için şöyle bir temennide bulunmuştum: “Suya, ormana, hayvana, insana, yeryüzüne (...)

19 Ağustos 2019
Tutuklu sanatçı Dilan Cûdî’den mektup: Asla “ıslah” olmayacağım

Sanata yönelik en ağır baskıların yapıldığı ülke Türkiye. Baskı, hak ihlalleri ve tutuklamalarıyla her alanda “en” olan bu ülke, cezaevindeki sanatçılarıyla da yine ön sıralarda. Türkçe (...)

3 Ağustos 2019
Gazeteci Fréderike Geerdink’le söyleşi

Türkiye’nin ve Kürdlerin yakından tanıdığı gazeteci Fréderike Geerdink, Brüksel’de düzenlenen Kürd Kültür Haftası kapsamında okuyucularıyla buluştu. Hollandalı serbest gazeteci Fréderike, (...)

19 Temmuz 2019
RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

Anonymous bileşen, üye taraftar ve dostlarına, cefakar fedakar halkımıza; RedHack Açıklaması. Kısa bir süre önce YAN (@YourAnonNews) hesabından RedHack ile Anonymous’un ilişkilerini kalıcı olarak kopardığına dair bir mesaj (...)


FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

Paris’te Erdoğan’a bir protesto da FEMEN’den: İnsan hakları katili0. Siyasi içerikli üstsüz eylemleriyle ünlü feminist örgüt FEMEN, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un davetlisi olarak bugün Paris’te bulunan Cumhurbaşkanı (...)


RedHack - Gerçekler gün yüzüne çıktığında

RedHack  -  Gerçekler gün yüzüne çıktığında

Yardımcı bir Anonymous üyesi olarak gönüllü olduğum zaman, keşke RedHack kendilerin belirlediği kurallara göre hareket etseydi. Grubun ana hesabının ele geçirilmesinden sonra aramızda tartışmalar yaşandı ve sessizlikle son (...)


Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

30 Ekim ve 5 Kasım tarihleri arasında, türcülüğe karşı bir hafta süren uluslararası bir çağrı sosyal medya aracılığıyla başlatıldı. Sokak propagandasından (resim, afiş, broşür dağıtımı…) toplantı alanlarınızdaki atölye (...)


WikiLeaks

Wikileaks - belgeleri gönderme

WikiLeaks kaynaklarının gizliliğini koruyarak hükümetlerin ve diğer organizasyonların hassas belgelerini yayınlayan, İsveç merkezli bir uluslarararası organizasyondur.


Tails
Unutkan Gizli Kimlikli Canlı Sistem

Tor Browser
Tor Browser
Sansürden kurtulmayı sağlar

NordVPN
Tüm cihazlarınızı koruyun.
3 yıllık plan | %70 Tasarruf et

Anonymous T-Shirts
Anonymous T-Shirts