Türkçe - Kedistan # Web’de

Kedistan - Türkçe video, röportaj ve yazılar.

İsviçre • Dublin Sözleşmesi’ne karşı eylem

İsviçre’nin başkenti Bern’de 8 Aralık Cumartesi günü Göçmen Dayanışma Ağı‘nın çağrısıyla bir araya gelen yüzlerce kişi, İsviçre’nin Dublin Sözleşmesi’nden çıkmasını ve mültecilerin zorla geri (...)

10 Aralık
Zehra Doğan • Sisê Ana’nın direnişi bir durma biçimidir

Sabahın şavkında ranzasının altından kaydırarak çıkardığı plastik terliklerini ayağına geçirerek aşağı iniyor Sisê Ana. Dışarda bardaktan boşalırcasına yağmur yağıyor. Hava kapkaranlık. (...)

3 Aralık
İHD İsviçre temsiliciliğini açıyor

Türkiye’de insan hakları mücadelesinde tarihi bir yeri olan İnsan hakları Derneği “10-17 Aralık Uluslararasi İnsan hakları haftasında” 14 Aralık 2018 tarihinde İsviçre’nin Bern kentinde, (...)

1. Aralık
Fransa’da neofaşizmin ilk provası, Sivens baraj direnişi

Fransa’da neofaşizmin tırmanışı ve faşist milislerin ilk provası olarak, Sivens baraj direnişinden bahsetmek istiyorum. Küresel Kapitalizm, yarattığı büyük ekolojik sosyal krizin (...)

28 Kasım
Af Örgütü • Zehra Doğan “Büyük Resim” sergisinde

Tutsak sanatçı ve gazeteci Zehra Doğan’ın “Dorşin” adlı tablosu #Haklarımız70Yaşında kampanyası dahilinde Af Örgütü tarafından İstanbul’da düzenlenen, kuratörlüğünü Zeynap Özatalay’ın (...)

26 Kasım
Fransa “Sarı Yelekliler” hareketi ve İngiltere “Yokoluş İsyanı”na genel bir yaklaşım

Yaşadığımız büyük ekokırım aralığıda bu iki ülke devletinin biyosfer sicili oldukça kabarık bir tarihselliğe dayanmakta. Eko sistemin kapsama alanını oluşturan bütün kıtalarda insanın (...)

25 Kasım
Kurdish Art Fair 2018 • 8 Aralık’ta Londra’da Zehra Doğan ile…

Yirmiye yakın sanatçı, 8 Aralık’ta Londra’da gerçekleşecek olan 2. Kürt Sanat Fuarı’nda, Kürt sanatına dikkatleri çekmek, tanıtmak, ve tutsak kürt sanatçı Zehra Doğan’la dayanışmak için (...)

12 Kasım
İsviçre’de kanton hapsi…

İsviçre’nin St.Gallen kantonunda politik bir mülteci olarak kalan 26 yaşındaki Uludereli Kürt genci Baran, kimlik adıyla Zeki’ye, “sivil toplum için tehlikelidir” gerekçesiyle 17 aydır (...)

31 Ekim
Hambach • Haydutlara karşı yaşamı savunacağız!

Hambach yaşam savunması gezegenimizin esenliğini tehdit edenlere karşı tarihsel bir not düştü: Haydutlara karşı yaşamı savunacağız! Hükümetlerarası İklim Değişikliği (İPCC) Panelinde (...)

17 Ekim
Zehra Doğan, Banksy, ve çağdaş Önemli’ler…

Zehra Doğan’ın ocak ayında gerçekleşen ve kırka yakın eserinin bulunduğu bir sergide, malum büyük soru gündeme geldi : “Sanat mı değil mi ?” Bu soru, gözlerimin önünde, kulağımın dibinde, (...)

10 Ekim
Türkiye LGBTI • Tanıkların ve mağdurların sanık olduğu ülke…

21 Eylül tarihinde Fransa’nın Bretanya bölgesinin Morlaix Şehrinde “Festival des Autres Mondes“, Başka Dünyalar Festivali başladı. Festivalde gazeteci ve ressam Zehra Doğan’ın (...)

3 Ekim
Zehra Doğan • Destek – Support – Soutien : Aslı Erdoğan & Aynur

Aslı Erdoğan est marraine pour le Festival des Autres Mondes, construit autour de l’œuvre et la résistance de Zehra Doğan en prison. Aslı ne pouvait être présente, son emploi du (...)

28 Eylül
RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

Anonymous bileşen, üye taraftar ve dostlarına, cefakar fedakar halkımıza; RedHack Açıklaması. Kısa bir süre önce YAN (@YourAnonNews) hesabından RedHack ile Anonymous’un ilişkilerini kalıcı olarak kopardığına dair bir mesaj (...)


FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

Paris’te Erdoğan’a bir protesto da FEMEN’den: İnsan hakları katili0. Siyasi içerikli üstsüz eylemleriyle ünlü feminist örgüt FEMEN, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un davetlisi olarak bugün Paris’te bulunan Cumhurbaşkanı (...)


RedHack - Gerçekler gün yüzüne çıktığında

RedHack  -  Gerçekler gün yüzüne çıktığında

Yardımcı bir Anonymous üyesi olarak gönüllü olduğum zaman, keşke RedHack kendilerin belirlediği kurallara göre hareket etseydi. Grubun ana hesabının ele geçirilmesinden sonra aramızda tartışmalar yaşandı ve sessizlikle son (...)


Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

30 Ekim ve 5 Kasım tarihleri arasında, türcülüğe karşı bir hafta süren uluslararası bir çağrı sosyal medya aracılığıyla başlatıldı. Sokak propagandasından (resim, afiş, broşür dağıtımı…) toplantı alanlarınızdaki atölye (...)


Join the resistance

Tor hidden-service - CyberGuerrilla.org

Tor Socks5: 9050 - Host: 6dvj6v5imhny3anf.onion - Port: 6697 - SSL
Webchat #OpNewBlood
Online Özgürlük ve Mahremiyet - Tor Projesi, gazeteciler, insan hakları eylemcileri, diplomatlar, iş insanları ve diğer herkesin İnterneti iktidarlar ve ticari kuruluşlar tarafından izlenmeden kullanabilmelerini sağlayan ücretsiz araçlar sağlar ve dağıtır.

Anonymous t-shirt

Anonymous T-Shirts
T-Shirt, Kapşonlu Sweat
Tails
Unutkan Gizli Kimlikli Canlı Sistem
Tor Browser
Tor Browser
Sansürden kurtulmayı sağlar
NordVPN
NordVPN
Gizliliğinizi Korumak