Sendika.Org Emek Hareketinin Gündemi # Web’de

Kapitalist dünya “işçi sınıfı öldü” çığlıkları arasında “tarihin sonu”nu ilan ederken, sendika.org “merhaba proletarya” deyip neoliberal akıntıya karşı kürek çekerek yayın hayatına başlamıştı.

Şimdiyse artık dediklerinde haklı çıkmanın gururu ve yeni görevinin bilinciyle kapıyı gümbür gümbür çalan güvencesiz işçiler hareketinin, yoksul halkın hak mücadelelerinin, tüm dünyayı saran halk isyanlarının, yeni sömürgelerden gelişmiş kapitalist ülkelere doğum sancılarını hissettiğimiz 21.yüzyıl sosyalizminin sesi, ulağı, militanı olarak yoluna devam ediyor.

İran’da koronavirüs nedeniyle ölümler yaşandı, Türkiye İran ile sınırını kapattı

Îran'da görülen koronavirüs vakalarının ardından Türkiye ile İran arasındaki sınır kapısı kapatıldı. Sağlık Bakanı Fahretti Koca, "Dün ve önceki gün, 8 İran vatandaşının hastalık bulgularının (...)

23 Şubat
HDP 4’üncü Olağan Kongresi sona erdi: Pervin Buldan ile Mithat Sancar Eş Genel Başkanlığa seçildi

HDP 4’üncü Olağan Kongresi, Ankara Spor Salonu'nda on binlerce partilinin katılımıyla gerçekleşti. Kongrede yapılan seçim sonucunda Eş Genel Başkanlığa İstanbul Milletvekili Pervin (...)

23 Şubat
Kurumlar sorumluluğu birbirine atıyor, Fatsa’daki altın madencileri hesap vermiyor

ORÇEV Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, Fatsa’daki altın işletmesinin çalışma süreleri hakkında bilgi almak istediklerini, ancak kurumların sorumluluğu birbirine attıklarını belirterek, “Bilgi (...)

23 Şubat
F Oturumu: “Yaşanan tecrit mahpusu yaşamdan sürgün etmeye çalışmaktır”

İHD İstanbul Şubesi Hapishane Komisyonu, hasta tutsakların durumuna dikkat çekmek için her hafta düzenledikleri F Oturmasının 413'sünü hasta tutsak İmam Aksoy için gerçekleştirdi. (...)

23 Şubat
Türkiye-İran sınırında 5.8 büyüklüğünde deprem: Van’da 9 kişi hayatını kaybetti

Türkiye-İran sınır bölgesinde meydana gelen 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde 4'ü çocuk olmak üzere 9 kişi yaşamını yitirdi. Sağlık Bakanı'nın yaptığı açıklamaya göre 37 (...)

23 Şubat
Hızlı trenlerin sigortaları yok!

Değeri 114 milyon lira olan 19 Yüksek Hızlı Tren setine sigorta yapılmadığı ortaya çıktı. Trenlerin toplam değeri ise 2 milyar 166 milyon liraya denk (...)

23 Şubat
abdullah gül ne diyor? – ayşe düzkan (Artı Gerçek)

gül’ün, 'chp’nin katı laiklik anlayışından dönmesi'ni memnuniyetle karşılamasını muhtemel bir işbirliğine açılan kapı olarak yorumluyorum

23 Şubat
Halkevleri Basın, Sanat, Dayanışma Ödülleri hakikatin peşinde mücadele edenlerle buluştu

Halkevleri'nin 88. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri kapsamında verilen ödüllerin bu yılki teması “Hakikatin Peşinde” oldu. Ödüller halkın haber alma hakkını savunanlara, adalet peşinde (...)

23 Şubat
“Birkaç şehit”ten biri: Libya’da hayatını kaybeden albay sessiz sedasız toprağa verildi

Erdoğan'ın "Birkaç tane şehidimiz var" açıklamaları sonrası Libya'da hayatını kaybedenlerden birinin Libya’ya görevlendirilen Albay Okan Altınay olduğu belirtildi. Altınay'ın Cenazesi (...)

22 Şubat
RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

Anonymous bileşen, üye taraftar ve dostlarına, cefakar fedakar halkımıza; RedHack Açıklaması. Kısa bir süre önce YAN (@YourAnonNews) hesabından RedHack ile Anonymous’un ilişkilerini kalıcı olarak kopardığına dair bir mesaj (...)


FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

Paris’te Erdoğan’a bir protesto da FEMEN’den: İnsan hakları katili0. Siyasi içerikli üstsüz eylemleriyle ünlü feminist örgüt FEMEN, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un davetlisi olarak bugün Paris’te bulunan Cumhurbaşkanı (...)


RedHack - Gerçekler gün yüzüne çıktığında

RedHack  -  Gerçekler gün yüzüne çıktığında

Yardımcı bir Anonymous üyesi olarak gönüllü olduğum zaman, keşke RedHack kendilerin belirlediği kurallara göre hareket etseydi. Grubun ana hesabının ele geçirilmesinden sonra aramızda tartışmalar yaşandı ve sessizlikle son (...)


Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

30 Ekim ve 5 Kasım tarihleri arasında, türcülüğe karşı bir hafta süren uluslararası bir çağrı sosyal medya aracılığıyla başlatıldı. Sokak propagandasından (resim, afiş, broşür dağıtımı…) toplantı alanlarınızdaki atölye (...)


Join the resistance

Tor hidden-service - CyberGuerrilla.org

Tor Socks5: 9050 Port: 6697 - SSL #OpNewBlood
epynixtbonxn4odv34z4eqnlamnpuwfz6uwmsamcqd62si7cbix5hqad.onion
Online Özgürlük ve Mahremiyet - Tor Projesi, gazeteciler, insan hakları eylemcileri, diplomatlar, iş insanları ve diğer herkesin İnterneti iktidarlar ve ticari kuruluşlar tarafından izlenmeden kullanabilmelerini sağlayan ücretsiz araçlar sağlar ve dağıtır.

Tails
Unutkan Gizli Kimlikli Canlı Sistem

Tor Browser
Tor Browser
Sansürden kurtulmayı sağlar

NordVPN
Tüm cihazlarınızı koruyun.
3 yıllık plan | %70 Tasarruf et

Anonymous T-Shirts
Anonymous T-Shirts