Evrensel - Emek Evrenseldir # Web’de

Evrensel Gazetesi internet sitesi. En son haberler, son dakika gelişmeler, köşe yazıları, canlı yayınlar ve video haberler. Evrensel, 7 Haziran 1995 tarihinden bu yana Türkiye’de günlük yayımlanan bir gazetedir. Yayın çizgisi gereği işçilerin, emekçilerin, fabrikalardan, atölyelerden kendi yazdığı haber ve mektupların yayımlandığı bir gazetedir. Emek Partisi’ne yakınlığı ile bilinmektedir.

Tecavüz davasında akla zarar savunma: İşini düzgün yapmıyordu içki ve sigara içiyordu

Ankara’da veteriner hekime tecavüz suçundan yargılanan Profesör Hasan B. tutuklanmadı. Dava 10 Haziran'a ertelendi.

26 Şubat
Çocuk istismarına karşı imza toplayan Elif: İyi şeyler yapmanın heyecanını yaşadım

Emek Partisi Ankara İl Örgütünün "Çocuk istismarına evlilik yoluyla af" yasa tasarısına karşı başlattığı kampanya için Sincan’da işçi servislerinden imza toplayan işçi Elif, (...)

26 Şubat
Aile karara isyan etti: Zehra Demir'i intihara sürükleyen Süleyman Taruk'a beraat

Antalya'da 19 yaşındaki Zehra Demir'i tehdit eden ve intihara sürükleyen Süleyman Taruk'a yargılandığı davanın 5. duruşmasında beraat verildi. Aile karara isyan (...)

25 Şubat
Zülal Tütüncü davasında savcı müebbet hapis istedi

Üniversite öğrencisi Zülal Tütüncü'yü öldüren Günhan Öztürk'ün yargılandığı davada mütalaasını veren savcı, "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası (...)

25 Şubat
Avcılar'da Seda Kurt'un katili zanlısının yakalanmamasına tepki

Avcılar Kadın Platformu, çocuklarının gözleri önünde öldürülen Seda Kurt’un katilinin tutuklanması talebiyle eylem yaptı.

25 Şubat
Perde kadınlar için açıldı: Yüzlerce kadın Ekmek ve Gül etkinliğinde buluştu

Ekmek ve Gül’ün düzenlediği “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit” oyununun gösterimine işçi mahallelerinden ve üniversitelerden yüzlerce kadın katıldı.

25 Şubat
Güleda Cankel cinayeti davası | Katilden yine "erkeklik gururu" savunması

Güleda Cankel'i bıçaklayarak öldüren katil Zafer Pehlivan'ın yargılanmasına ilişkin devam eden davanın ilk duruşmasında mahkeme, davanın 7 Nisan'a ertelenmesine karar (...)

25 Şubat
Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein tecavüzden suçlu bulundu

Weinsten, New York'ta görülen davada jüri tarafından cinsel saldırı ve üçüncü derece tecavüzden suçlu bulundu. Weinstein hakkında ortaya çıkanlar, #MeToo (Ben de) hareketinin (...)

24 Şubat
KESK, 2020 yılı 8 Mart afişini yarışma ile belirledi, ilk üç finaliste ödül verdi

KESK, 2020 yılı 8 Mart afişi yarışması sonucu seçilen ilk üç kişiye ödüllerini verdi.

24 Şubat
Dersim Kadın Platformu: 8 Mart’ı Gülistan Doku şahsında kaybolan kadınlara adıyoruz

Dersim Kadın Platformu 8 Mart çalışmalarına başladı. Platform, bir açıklama yaparak bu yılki 8 Mart'ı Gülistan Doku şahsında kaybolan kadınlara adadıklarını (...)

24 Şubat
RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

Anonymous bileşen, üye taraftar ve dostlarına, cefakar fedakar halkımıza; RedHack Açıklaması. Kısa bir süre önce YAN (@YourAnonNews) hesabından RedHack ile Anonymous’un ilişkilerini kalıcı olarak kopardığına dair bir mesaj (...)


FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

Paris’te Erdoğan’a bir protesto da FEMEN’den: İnsan hakları katili0. Siyasi içerikli üstsüz eylemleriyle ünlü feminist örgüt FEMEN, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un davetlisi olarak bugün Paris’te bulunan Cumhurbaşkanı (...)


RedHack - Gerçekler gün yüzüne çıktığında

RedHack  -  Gerçekler gün yüzüne çıktığında

Yardımcı bir Anonymous üyesi olarak gönüllü olduğum zaman, keşke RedHack kendilerin belirlediği kurallara göre hareket etseydi. Grubun ana hesabının ele geçirilmesinden sonra aramızda tartışmalar yaşandı ve sessizlikle son (...)


Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

30 Ekim ve 5 Kasım tarihleri arasında, türcülüğe karşı bir hafta süren uluslararası bir çağrı sosyal medya aracılığıyla başlatıldı. Sokak propagandasından (resim, afiş, broşür dağıtımı…) toplantı alanlarınızdaki atölye (...)


WikiLeaks

Wikileaks - belgeleri gönderme

WikiLeaks kaynaklarının gizliliğini koruyarak hükümetlerin ve diğer organizasyonların hassas belgelerini yayınlayan, İsveç merkezli bir uluslarararası organizasyondur.


Tails
Unutkan Gizli Kimlikli Canlı Sistem

Tor Browser
Tor Browser
Sansürden kurtulmayı sağlar

NordVPN
Tüm cihazlarınızı koruyun.
3 yıllık plan | %70 Tasarruf et

Anonymous T-Shirts
Anonymous T-Shirts