Diken - Yaramazlara biraz batar! # Web’de

Diken’i size tanıtırken büyük dedem merhum Sedat Simavi’den bir alıntı yapmak istiyorum. 1916’da, ‘Gazetecilik öldü’ denilen bir devirde bir arkadaşına şöyle demiş: “İnşallah ben bu verimsiz tarlada namuslu olarak gazetecilik yapacağım. Muvaffak olursam ne âlâ, muvaffak olamazsam talihime küseceğim…”

Diken’in misyonu net ve kısa: Ülkemizde gül bahçesine dönüştürülmek istenen medyanın dikeni olup, köklerinden sallanmaya başlayan demokrasimizi, temel özgürlüklerimizi ve laikliği savunmak. Bu misyonu yerine getirirken de gazetecilik mesleğine hak ettiği itibar ve onuru yeniden kazandırmak. Diken bağımsız ve özgür bir gazete.

Brexit anlaşmasına ilk onay: Ayrılık 29 Mart’ta, 2021’e kadar ‘geçiş süreci’

Britanya'da bakanlar kurulu AB ile varılan Brexit anlaşmasını onayladı. The post Brexit anlaşmasına ilk onay: Ayrılık 29 Mart’ta, 2021’e kadar ‘geçiş süreci’ appeared first on (...)

14 Kasım
20 milyon lira: Özal ailesinin köşkü satışa çıkarıldı

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal'ın 23 yıl yaşadığı köşk satışa çıkarıldı. The post 20 milyon lira: Özal ailesinin köşkü satışa çıkarıldı appeared first on (...)

14 Kasım
Çavuşoğlu’na göre Kaşıkçı’da uluslararası soruşturma şart: Kapatmak olmaz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde uluslararası soruşturmanın şart olduğunu söyledi. Suudi rejiminine muhalif görüşleriyle bilinen Kaşıkçı, 2 Ekim’de (...)

14 Kasım
Meclis’ten geçti: KHK’lı ve atanmayan doktorlara 450 günlük yasak

Kanun hükmünde kararnameyle (KHK) ihraç edilen ya da güvenlik soruşturması nedeniyle mesleğe alınmayan doktorlar, çıkarma veya göreve alınmama kararından itibaren 450 gün sonunda (...)

14 Kasım
10 Kasım töreninde ‘Atatürk ilah değil’ diyen kadın adli kontrolle serbest

Edirne'de 10 Kasım törenleri sırasında Atatürk aleyhinde sarf ettiği sözler nedeniyle tutuklanan üniversite öğrencisi Emine Şahin, avukatların yaptığı itiraz üzerine adli kontrolle (...)

14 Kasım
AP’den Yemen çağrısı: Suudi koalisyonuna silah ambargosu uygulansın

Avrupa Parlamentosu (AP) üye ülkelerden, Yemen'deki çatışmaları şiddetlendirdiği gerekçesiyle Suudi Arabistan'ın başı çektiği askeri koalisyona silah ambargosu uygulaması ve silah (...)

14 Kasım
Dokuz8’den şiddet suçlamasına yanıt: Kurumun gündemine taşınmadı, net talep yoktu

Kadına şiddet uygulayan bir kişiyi çalıştırmak ve hak gaspı iddialarıyla gündeme gelen Dokuz8HABER'in kurucusu Gökhan Biçici, şiddetle ilgili eleştirileri kabul ettiğini söyleyerek, (...)

14 Kasım
Akşam Postası / 14 Kasım 2018

ABD’li üst düzey bir yetkili, ABD Başkanı Donald Trump’ın sürmekte olan Halkbank soruşturmasında savcılara etki etmesinin mümkün olmadığını söylerken Hazine Bakanlığı’nın yürüttüğü diğer (...)

14 Kasım
Yavuz Bingöl’ün derneğinden okullara on binlerce bağlama, binlerce piyano

Milli Eğitim Bakanlığı ile Yavuz Bingöl Sanat Merkezi bünyesinde kurulan Sanat Hayattır Derneği arasında imzalanan protokole göre ülke genelindeki okullara yaklaşık 85 bin bağlama (...)

14 Kasım
Erdoğan ‘Talimat verecek’ demişti: Yetkiliye göre Trump’ın Halkbank davasına etkisi yok

ABD'li üst düzey bir yetkili, ABD Başkanı Donald Trump'ın sürmekte olan Halkbank soruşturmasında savcılara etki etmesinin mümkün olmadığını söylerken, Trump'ın Hazine Bakanlığı'nın (...)

14 Kasım
Piar’dan üç büyük şehir anketi: İstanbul’da AKP ve CHP başa baş

Piar Araştırma yerel seçim ve genel seçime ilişkin anket sonuçlarını açıkladı. The post Piar’dan üç büyük şehir anketi: İstanbul’da AKP ve CHP başa baş appeared first on (...)

14 Kasım
Süper Lig’in kazancı 3,2 milyar lira: Gelirde Beşiktaş, seyircide Galatasaray birinci

Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, Spor Toto Süper Lig gelirinin 2017-2018 sezonunda 3,2 milyar liraya (bugünkü kurla 518 milyon avro) çıktığını bildirdi. The post Süper Lig’in (...)

14 Kasım
RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

Anonymous bileşen, üye taraftar ve dostlarına, cefakar fedakar halkımıza; RedHack Açıklaması. Kısa bir süre önce YAN (@YourAnonNews) hesabından RedHack ile Anonymous’un ilişkilerini kalıcı olarak kopardığına dair bir mesaj (...)


FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

Paris’te Erdoğan’a bir protesto da FEMEN’den: İnsan hakları katili0. Siyasi içerikli üstsüz eylemleriyle ünlü feminist örgüt FEMEN, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un davetlisi olarak bugün Paris’te bulunan Cumhurbaşkanı (...)


RedHack - Gerçekler gün yüzüne çıktığında

RedHack  -  Gerçekler gün yüzüne çıktığında

Yardımcı bir Anonymous üyesi olarak gönüllü olduğum zaman, keşke RedHack kendilerin belirlediği kurallara göre hareket etseydi. Grubun ana hesabının ele geçirilmesinden sonra aramızda tartışmalar yaşandı ve sessizlikle son (...)


Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

30 Ekim ve 5 Kasım tarihleri arasında, türcülüğe karşı bir hafta süren uluslararası bir çağrı sosyal medya aracılığıyla başlatıldı. Sokak propagandasından (resim, afiş, broşür dağıtımı…) toplantı alanlarınızdaki atölye (...)


Join the resistance

Tor hidden-service - CyberGuerrilla.org

Tor Socks5: 9050 - Host: 6dvj6v5imhny3anf.onion - Port: 6697 - SSL
Webchat #OpNewBlood
Online Özgürlük ve Mahremiyet - Tor Projesi, gazeteciler, insan hakları eylemcileri, diplomatlar, iş insanları ve diğer herkesin İnterneti iktidarlar ve ticari kuruluşlar tarafından izlenmeden kullanabilmelerini sağlayan ücretsiz araçlar sağlar ve dağıtır.

Anonymous t-shirt

Anonymous T-Shirts
T-Shirt, Kapşonlu Sweat
Tails
Unutkan Gizli Kimlikli Canlı Sistem
Tor Browser
Tor Browser
Sansürden kurtulmayı sağlar
NordVPN
NordVPN
Gizliliğinizi Korumak