ANF Turkce - Haberler # Web’de

Fırat Haber Ajansı, (ANF)‎, 2005 yılında yayın hayatına başlayan internet üzerinden yazılı, fotoğraflı ve görüntülü haber servisi yapan haber ajansıdır. PKK’nın görüşlerine yakınlığıyla bilinir. Ajansın merkez ofisi Amsterdam, Hollanda’dır.

  • Ajansın web sitesi Kürtçenin Kurmanci ve Sorani lehçeleri ile İngilizce, Türkçe, Arapça, Almanca, Rusca, ispanyolca ve Farsça olmak üzere 7 dilde hizmet vermektedir.
AB-Britanya arasında yine uzlaşma yok

Mart ayında AB’den çıkacak olan Büyük Britanya ile diğer 27 ülke arasındaki uzlaşı arayışları başarısız olmaya devam ediyor.

17 Ekim
Çamura can veriyor

Annesinden öğrendiği tandır yapımını Ceyhan’da sürdüren Hülya Toprak, elleri ile yoğurduğu çamurdan hem ekmek yiyor hem de kültürel bir tat olan tandır ekmeğinin pişirilmesine vesile (...)

17 Ekim
Artık mahallenizin bakkalı yok

Bakkal Zeynep Akbağ ile Ercan Kerim, kent kültürünün bir parçası olan bakkal kültürünün nasıl eridiğini anlattı.

17 Ekim
Dr. Millich: PKK yasağına karşı stratejimizi belirleyeceğiz

25. yılına giren PKK yasağının Kürtlere ve Alman demokrasisine verdiği zararların tartışılacağı konferansın organizatörlerinden olan Dr. Elmar Millich "Yasağa karşı stratejimizi (...)

17 Ekim
Aydeniz: Tecrit sürdükçe iyileşme olmaz

HDP Amed Milletvekili Saliha Aydeniz, Öcalan üzerindeki tecridin devam etmesi durumunda Ortadoğu'daki mevcut siyasi atmosferde bir iyileşmenin söz konusu olamayacağını (...)

17 Ekim
18 EKİM GÜNDEMİ

18 Ekim Haber Merkezi gündemi

17 Ekim
Basel’de tecrit protestosu

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik uygulanan tecrit, İsviçre’nin Basel kentinde protesto edildi.

17 Ekim
Bugünün öne çıkan haberleri

16 Ekim 2018 gündeminde ANF’de öne çıkan haberleri derledik...

17 Ekim
De Mistura: Anayasa komitesi bütün kesimleri kapsamalı

Kasım ayında görevinden ayrılacağını duyuran de Mistura, BM Güvenlik Konseyi’ne verdiği brifingde yeni anayasa için oluşturulacak komitenin Suriye’nin bütün kesimlerini kapsaması (...)

17 Ekim
AP rapörtörü Piri, Ahmet Türk’ü ziyaret etti

AP Türkiye Raportörü Kati Piri, Mardin’de Kürt siyasetçi Ahmet Türk ile bir araya geldi. Piri, hükümet ile yaptığı görüşmeden edindiği izlenimi de (...)

17 Ekim
Savaş uçakları Amediyê’nin köylerini bombaladı

Türk ordusuna ait savaş uçakları, Güney Kürdistan’ın Amediyê kentine bağlı Sêgirkê ve Kanê köyleri ile Metina ve Nihêra alanına hava saldırısı düzenledi.

17 Ekim
Kürtsüz Cenevre, Mistura’yı da görevinden etti!-YENİLENDİ

Kürtsüz gerçekleştirilen başarısız Cenevre görüşmelerinin yöneticisi konumunda olan BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura görevinden ayrılıyor.

17 Ekim
RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

Anonymous bileşen, üye taraftar ve dostlarına, cefakar fedakar halkımıza; RedHack Açıklaması. Kısa bir süre önce YAN (@YourAnonNews) hesabından RedHack ile Anonymous’un ilişkilerini kalıcı olarak kopardığına dair bir mesaj (...)


FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

Paris’te Erdoğan’a bir protesto da FEMEN’den: İnsan hakları katili0. Siyasi içerikli üstsüz eylemleriyle ünlü feminist örgüt FEMEN, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un davetlisi olarak bugün Paris’te bulunan Cumhurbaşkanı (...)


RedHack - Gerçekler gün yüzüne çıktığında

RedHack  -  Gerçekler gün yüzüne çıktığında

Yardımcı bir Anonymous üyesi olarak gönüllü olduğum zaman, keşke RedHack kendilerin belirlediği kurallara göre hareket etseydi. Grubun ana hesabının ele geçirilmesinden sonra aramızda tartışmalar yaşandı ve sessizlikle son (...)


Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

30 Ekim ve 5 Kasım tarihleri arasında, türcülüğe karşı bir hafta süren uluslararası bir çağrı sosyal medya aracılığıyla başlatıldı. Sokak propagandasından (resim, afiş, broşür dağıtımı…) toplantı alanlarınızdaki atölye (...)


Join the resistance

Tor hidden-service - CyberGuerrilla.org

Tor Socks5: 9050 - Host: 6dvj6v5imhny3anf.onion - Port: 6697 - SSL
Webchat #OpNewBlood
Online Özgürlük ve Mahremiyet - Tor Projesi, gazeteciler, insan hakları eylemcileri, diplomatlar, iş insanları ve diğer herkesin İnterneti iktidarlar ve ticari kuruluşlar tarafından izlenmeden kullanabilmelerini sağlayan ücretsiz araçlar sağlar ve dağıtır.

Anonymous t-shirt

Anonymous T-Shirts
T-Shirt, Kapşonlu Sweat
Tails
Unutkan Gizli Kimlikli Canlı Sistem
Tor Browser
Tor Browser
Sansürden kurtulmayı sağlar
NordVPN
NordVPN
Gizliliğinizi Korumak